Piękna pogoda okazją na piękne kreacje

Ciepłe dni to dobry moment na zakładanie zwiewnych ubrań, do których dobieramy szykowne nakrycia głowy. Są one bardzo przyjemne i eleganckie. Ich specyfika pozwala na przepływ powietrza przy skórze, co chroni przed nadmierną potliwością, oparzeniami słonecznymi podczas długiego przebywaniem na słońcu i gwarantują ogromną wygodę. Podobnie jest z okryciem głowy, które jest niezwykle ważne podczas słonecznych dni. Odpowiednia ochrona przed słońcem, pozwoli na bezpieczną pracę w ogrodzie lub spacery po mieście.

Nakrycia głowy na lato

Przebywanie na słońcu przez dłuższy czas bez odpowiedniego ubioru jest bardzo niebezpieczne. Można łatwo dostać udaru słonecznego, a tym samym doprowadzić ciało do przegrzania. Nowotwory skóry, zakrzepy, ataki astmy, a nawet choroby wątroby, mogą być skutkiem nieodpowiedzialnego przebywania na zewnątrz w upalnym dniu. Zasłaniając głowę unikamy wysuszenia włosów, dzięki czemu zapobiegamy również nadmiernemu ich wypadaniu. Poniżej przedstawimy najpopularniejsze nakrycia głowy, które stanowią idealną ochronę przed słońcem.

jak chronić głowę przed upalnym latem

Klasyczna czapka z daszkiem

Aby zapobiec ryzyku należy pić dużą ilość wody, smarować się kremem przeciwsłonecznym i przede wszystkim zasłaniać głowę odpowiednim nakryciem. Istnieje wiele typów i stylów tej części garderoby. Najpopularniejszym są czapki z daszkiem. Sprawdzają się idealnie dzięki kształtowi, który dopasowuje się do naszej głowy za pomocą regulacji ręcznej i posiada daszek, który chroni twarz rzucając na nią cień, a przy tym osłania oczy przed oślepiającym słońcem.

Zawsze modny kapleusz

Drugim najpopularniejszym fasonem w lecie jest kapelusz. Jego wielkość określa szerokość ronda, które również chroni twarz i oczy. Kobiety najczęściej noszą go na plaży, jednak mężczyźni równie chętnie sięgają po tę formę nakrycia głowy. Oprócz funkcji ochronnych, kapelusz jest również bardzo wyszukanym elementem ubioru. Dodaje elegancji i lekkości. Ciekawym pomysłem jest kapelusz z moskitierą. Sprawdzi się w każdych warunkach, na przykład wybierając się na wędrówkę w góry - ochroni nas przed insektami.

Lekka i zwiewna chusta

Kolejną możliwością zasłaniania głowy jest chusta. Można zakładać chustę lub czapkę wykonaną z chusty, która układa się w ten sam sposób, ale nie trzeba samodzielnie jej zawijać. Jest to bardzo lekkie i wygodne nakrycie. Pomaga również okiełznać włosy, które można pod nią schować. Delikatny materiał i przepuszczalność powietrza to kolejne pozytywne cechy, które zapewniają komfort użytkowania.

Warto podkreślić, iż tak naprawdę każde nakrycie głowy jest odpowiednie na upalne dni, szczególnie wtedy, gdy przebywamy na słońcu. Ważne jest aby o tym pamiętać, ponieważ unikniemy nieprzyjemnych sytuacji i zadbamy o nasze zdrowie. Dlatego nie ważne jaki fason wybierzesz, ważne jest bezpieczeństwo i ochrona zdrowia.