Filce

Kapelusze filcowe - co warto wiedzieć o modowym klasyku?

Kapelusze filcowe nadal są w modzie. Ostatnio przeżyły prawdziwe odrodzenie i stały się niezwykle stylowym dodatkiem, pożądanym przez wszystkie Panie. Idealne na każda porę roku. Jednak, aby jak najdłużej gościły w naszej szafie należy je odpowiednio dopasować, a także pielęgnować. Jak wybrać dopasowany fason, a także jak odpowiednio zadbać o kapelusz filcowy? Oto kilka pomocnych porad i kapeluszowych rekomendacji.

Jak wybrać odpowiedni model kapelusza?

Kapelusze filcowe, mimo wielu odmiennych przekonań, stanowią szykowną alternatywę dla zwykłej czapki. Wykonane z dobrej jakości surowców, charakteryzują się delikatną powierzchnią oraz ciepłem, stanowiąc dobrą ochronę w okresie przejściowym. Należy jednak pamiętać, aby w wyborze odpowiedniego kapelusza nie sugerować się obecną modą, ale naszymi własnymi preferencjami.
Najbardziej powszechnym fasonem są kapelusz filcowe z rondem, takie jak model FP20.11T dostępny w ofercie marki Rabionek. Można go znaleźć w kilku kolorach, więc każdy powinien wybrać coś dla siebie.
Bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar, co niejednokrotnie jest dużym problemem. Jednak dzięki tabeli rozmiarów, mogą Państwo z łatwością wskazać pasujący do siebie. Oprócz klasycznego modelu Fedora, dostępne są również inne kapelusze filcowe. Dla miłośników odważnych i charakterystycznych stylizacji, z pewnością sprawdzi się model FP20.11T, który jest połączeniem klasycznego wzoru z nowoczesnym zdobieniem. Wykonany z dobrej jakości wełny króliczej, z pewnością będzie służył przez długie lata.


Jak czyścić kapelusze filcowe?

Kapelusze filcowe wymagają regularnego szczotkowania. Dzięki temu wszystkie niechciane nitki, drobinki kurzu i inne zanieczyszczenia szybko są usuwane, a to sprawia, że kapelusz wygląda jak nowy. Należy pamiętać, że do tej czynności niezbędna jest szczotka z naturalnego włosia. Największy problem sprawia pranie kapeluszy.
W przypadku modeli z dużymi rondami, takimi jak F20.22T, trzeba pamiętać, aby ich nie wyginać i nie moczyć. Takie działania mogą trwale zdeformować nakrycie głowy. Najważniejsze jest, aby kapelusze filcowe były wykonane z dobrej jakości materiałów. Dzięki temu pielęgnacja kapelusza będzie łatwa, a sam produkt pozostanie w nienaruszonym stanie przez kilka sezonów

Aktywne filtry